Column Left

Δευτέρα 1 Σεπτεμβρίου 2014

Σφαλιάρα για τη Ρεάλ, 4-2 από τη Σοσιεδάδ, δύσκολο 1-0 Μπαρτσελόνα επί της Βιγιαρεάλ

Οι ροζ εμφανίσεις δεν ήταν γούρικες για τη Ρεάλ
Απίστευτη ήττα γνώρισε η Ρεάλ από τη Σοδιεδά, που κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 στο τελικό και επιβλητικό 4-2 επί της βασίλισσας!Aθήνα
Η ομάδα του Αντσελότι προήθηκε με 2-0 στο 11ο λεπτό όμως στη συνέχεια παραδόθηκε άνευ όρων.
Ράμος και Μπέιλ, έδωσαν το προβάδισμα στη Ρεάλ.
Μέσα σε έξι όμως λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τους Μαρτίνεθ (35’) και Θουρουτούθα (41’).
Ο Θουθουρούτα έκανε την ανατροπή στο 65’, προτού ο Βέλα δέκα λεπτά αργότερα νγράψει το τελικό 4-2!
Δύο στα δύο για τη Μπαρτσελόνα στην primera division. Οι Καταλανοί δυσκολεύτηκαν στο «Μαδριγάλ» απέναντι στη Βιγιαρεάλ, αλλά τελικά επτά λεπτά πριν τη λήξη του ματς ο Σάντρο Ραμίρες βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και χάρισε στους «μπλαουγκράνα» τη νίκη με 1-0.

Τέλος Ντεπορτίβο Λα Κορούνια και Ράγιο Βαγιεκάνο αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2.